.

.

E-posta Yazdır PDF

Yeni yıl duası

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

 

bayram.jpg

 

Peygamberimiz buyurdular ki: "Kim bu duayı muharremin ilk gününde üç kere okursa birdaha ki seneye kadar bütün belalardan korunur."

Şeyh şehabüddîn sühreverdi hazretlerinden nakledildi ki, 'bu duayı aşure günü üç kere okursa ölümdende emîn olur, ölümü mukadder olanada bu duayı okumak nasib olamaz.'

Alemlerin rabbine hamd olsun. Salat ve selam Efendimiz hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem), ehli beyti, sahabesinin hepsinin üzerine olsun. Ey Allahım! sen ebedîsin, ezelisin, dirisin ölmezsin, merhameti bol, ikramı bol olansın. Bu yeni bir senedir, ey merhametlilerin en merhametlisi senin merhametinle bu senede şeytandan korunmayı,  her daim kötülüğü emreden şu nefsime karşı yardımını ve beni sana yaklaştıracak işlerle meşgul olmayı istiyorum, ey azamet ve kerem sahibi! Ve efendimiz hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem), ehli beyti, sahabesinin hepsinin üzerine, Allahın salat ve selamı olsun.

Bu duanın arapçası ise şöyledir:

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

اَلْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ اَلَّلهُمَّ اَنْتَ اْلاَبَدِيُّ الْقَدِيمُ اَلْحَىُّ

اْلكَرِيمُ اَلْحَنَّانُ الْمَنَّانُ وَهَذِهِ سَنَةٌ جَدِيدَةٌ اَسْأَلُكَ فِيهَا الْعِصْمَةَ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ وَالْعَوْنَ عَلَى هَذِهِ النَّفْسِ اْلاَماَّرَةِ باِلسُّوءِ وَاْلاِشْتِغَالَ بِماَ يُقَرِّبُنىِ اِلَيْكَ ياَ ذَ اْلجَلاَلِ وَاْلاِكْرَامِ بِرَحْمَتِكَ ياَ اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ وَصَلَّى اللهُ وَسَلَّمَ عَلَى سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَعَلَى أَلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ

Duanın latin harfleri ile okunuşu (fakat iyi bilinmelidir ki bütün sure ve duaları Kur'an alfabesi olan arapçasından okumalıdır, doğru olan budur.):

"Elhamdü lillahi rabbil alemîn ve s-saletü ve s-selâmü alâ seyyidina muhammedin ve alâ êlihî ve sahbihî ecmaîn allahümme ente l-ebediyyü el-gadîmü el-hayyü l-kerîmü el-hannânu l-mennân ve hêzihî senetün cedîdetün eselüke fihe l-ismete min e-şşeytânirracîm vel avne alê hêzihi n-nefsi l-emmârati bissüi vel iştiğâle bimâ yügarribünî ileyke ya zel celâli vel ikrâm bi rahmetike yâ erhamerrahimîn ve sallâhu ve sellem alê seyyidinâ ve nebiyyinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihi ecmaîn"

Bu duayı okuyup etrafımızdaki mümin kardeşlerimize okutalım. Ve tüm islam aleminin kurtuluş ve saadetine vesile olması için çok çok dua edelim.


Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.