.

.

E-posta Yazdır PDF

MEVLİD TEBRİĞİ...A. KARA

bayram.jpgMEVLİDİ ŞERİFİNİZ MÜBAREK OLSUN....

Kainatın Efendisi sallallahu aleyhi ve sellemin dünyayı teşrifi ile varlık sahnesine çıkışının sene-i devriyesi, tüm kardeşlerimize ve bütün insanlığa tekrar mübarek olsun.

O'nun gelişi ile kainat nura gark oldu, zulumatlar gitti cihan aydınlandı, ilim ve marifet ehlini buldu. Cehalet yok oldu. zulüm eridi adalet yüceldi, kardeşlik glip düşmanlık bertaraf oldu. Allaha kulluk yayıldı, şirk ve küfür sarsılıp yerle bir oldu. Artık peygamber gelmeyecek, bu gün Musa veya İsa aleyhisselamlar gelse, yine yüce Peygamberimize tabi olmaktan başka bir şey yapamazlar.

Bizler O'na ümmet olarak yaratıldık, bu şerefle yüksek ve kıymetli olduk. O halde bu kıymeti muhafaza ederek huzuru Nebeviye hatırlı olarak varmalı, şefaatine layık olup ahırette O'nula birlikte olmalıyız.

"Sünnetimi ihya eden, beni ihya etmiş (diriltmiş) gibidir." buyurdu. O'nu aramızda görmek istersek, O'nun  yolunu ihya etmeli, tüm sünnetlerini öğrenerek tatbik etmeliyiz, evlatlarımıza öğretmeliyiz, örnek göstermeliyiz.

Çocuklarımıza isim verirken O'nun ismi veya beğendiği isimleri çocuklarımıza takmalıyız ki onlara meyletsinler ve onlar gibi olsunlar. Aksi takdirde ipsiz sapsız kişilere meylederler, yoldan çıkarlar. KIlavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz. 

Allahu teala tekrar islamı sünneti seniyyeyi galib ederek bütün dünyaya hakim eylesin ve bizi de bu hizmette tesirli eylesin. Amin. 

Geceniz gününüz mübarek olsun, tekrar nasib olsun, ibadetle dolsun. Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun.

Şefaat Ya Resulellah! Medet Ya Resulellah!

 

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.