.

.

E-posta Yazdır PDF

Hınzır hınzırı ısırmaz....Diyalog bize uymaz....

spor.jpgFIFA'dan tartışılacak karar

Türk yardımcı antrenör Yüksel Yeşilova'yı 'Müslüman olduğu için takıma uğursuzluk getirdiğini' öne sürerek takımdan kovan Steaua Bükreş Kulübü Başkanı Gigi Becali, delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etti.

FIFA Etik Kurulu, beraat kararını bugün resmi bir yazıyla Romanya Futbol Federasyonu'na bildirdi. Başkan Paolo Lombardi imzasıyla gönderilen yazıda, Becali'ye atfedilen ve dini ayrımcılık içeren ifadeler için, yeterli delil bulunamadığı belirtildi. Yazıda, 'Eldeki verilerin dikkatle incelenmesi sonucunda, Becali'nin cezalandırılmasını gerektirecek yeterli delil bulunamamıştır.' ifadelerine yer verildi.

Kararı adil bulmayan Yüksel Yeşilova ise AİHM'e müracaata hazırlanıyor. Mediafax haber ajansına konuşan Yeşilova, 'Becali benden kolay kolay kurtulamaz. Hemen bugün Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayetimi ileteceğim.' sözleriyle hakkını aramaya devam edeceğini vurguladı

Teknik Direktör Dorinel Munteanu ile 8 hafta Steaua Bükreş'i çalıştıran yardımcı antrenör Yüksel Yeşilova, görevde kaldıkları süre içinde takım ancak 1 galibiyet alabilmişti. Bunun üzerine kulübün patronu Gigi Becali, Gazeta Sporturilor'a verdiği özel mülakatta başarısızlığı Türk yardımcı antrenöre yıkmıştı. Gazetenin 'Steaua Bükreş Müslümana yasak!' manşetiyle yayınladığı röportajda Becali, 'Ben dindar bir Hıristiyanım. Bir Müslüman bana ne şans getirecek? Elbette bu adam uğursuzluk getirdi.' suçlamasında bulunmuştu. (CİHAN)

EDİTÖR:

Ey Müslüman! Bunların sporcusu da aynı, saldırganı da aynı, vatandaşı da aynı. Müslümanın sadece kimlik seviyesindekisine de tahammülleri yok. Bunlar peygamberlerine  "Sen bize geldiğin için uğursuzlandık" diyen eski ehli kitab değilmi.  İyiliği kendilerinde görürler, kötülükleri sıkıntıları müslümanlara yıkarlar. Bunlar bu kafayı değişmedikçe neyin hoşgörüsü olacak, akıllanalım, dostu düşmanı tanıyalım, boşa vakit geçirmeyelim, islamı yaşayarak ikram edici olarak insanlarımıza sahip çıkalım en yakınımızdan başlayalım.....

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.