.

.

Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Rüyada peygamber efendimizin sesi duymak!
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Rüyada peygamber efendimizin sesi duymak!

Rüyada peygamber efendimizin sesi duymak! 3 yıl, 3 ay önce #707

ES SELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHI VE BEREKETUHU HOCAM

Benim Beyimin babasi rüyasinda peygamber efendimizin sesini duydugunu bana seslendigini ve benden para istedigini duymus, ve bende (o na göre) yüksek sesle bende para yok, yoksa nasil verebilirim demisim.

Kayinpederim kendine göre yorumlamis, 1 gün evvel kendisi ben den para istemisti ve ben olmadigini söylemistim oldugu zaman verdigimizi olmadigi zaman nasil verebiliriz diye söylemistim.

Bir gün sonra kendisi oglunu arayip, rüyayi anlatiyor ve yorumluyor. Benim hakkinda büyüklere karsi saygimin olmadigini söylüyor. oglu o gün durgunlasti ve bana da surat asti.

Bu konuda cok üzüldüm Hocam, ben ALLAHINA ve Peygamberine inan bir kisiyim, öyleki Paramiz varken kayinpederin Rahatsizligina yardimci oldumki ALLAHIM benden bu paradan hesap sorar diye yardim ettim, yeri geldi Kaynimin gözü ameliyat olacak parasi yok, benden fikir geldi hocam, kenarda paramiz varken nasil kaynima yardim etmeyiz diye. Simdi bunlarin hepsi unutuldumu Hocam. Simdi kötü oldum Hocam. Bir Rüya bunlarin hepsini sildimi? Bana ne olursun yardimci olun Hocam. Evliligimiz az daha bozulacakti, Beyim Baba ve Anne Bedduasi almak istemeyen birisi. Bana bu rüyayi birde siz yorumlayin.

Cvp: Rüyada peygamber efendimizin sesi duymak! 3 yıl, 3 ay önce #716

rüya gerçekten varmı....
aç tavuk rüyasında darı görür derler... kendi haline göre rüyayı görmüş olabilir.
Şeytan araya girmiş olabilir, her gördüm diyenin rüyası isabetli değildir, asıl sureti üzere görürse kabul edilir.
mektubatta önemli bir konu var, İmamı Rabbani k.s. hazretlerinin şeyhinin oğulları mevlüt okuyorlarmış teganni yapıyorlarmış ve bunu da Efendimiz s.a.v tarafından rüyada tasdik edildiğini söylüyorlarmış. onlara şiddetle cevab yazıp din varken rüya ile amel edilmez diyor ve ayrıca görülen rüyadaki zatın tam Efendimiz s.a.v şeklinde olması lazım geldiği ve şeytanın hile yapabileceği bildiriliyor....

şimdi rüya görülse de hüküm dine göredir, zira başkasının hakkına girmek oluyor. ancak rüya ile filancıya git sana versin gibi bir ikaz olursa onu dikkate almak lazım....

Beyinize de selam söyleyin, aile yuvasının yıkılması Allahu teala ve Resulullahı çok üzer.... anne babasını idare etsin, aile yuvsını da muhafaza etsin ,iş budur.
  • alikara
  • Administrator
  • Gönderiler: 1723
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.40 saniye

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.