.

.

Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ehli Sünnet İtikadı ile ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında

Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında 12 yıl, 9 ay önce #1019

Selamunaleykum Hocam bu Prof.Dr.İbrahim Sarmış isimli şahıs itikadi konularda biraz sıkıntılıymış sanırım sizin bu şahıs hakkında bir bilginiz varmıdır?Varsa bizleride bilgilendirirmisiniz? Hangi konularda görüş bozukluğu vardır? Niyetim eğer bu şahıs hakkında bilginiz yoksa bu şahsın yanlış olduğu söylenilen görüşlerine dikkatinizi çekip sizi haberdar etmek ve bu konularda benimde sizin vesilenizle bilgi sahibi olmam..

Rahman c.c razı olsun dualarınızı bekliyoruz Hocam..
  • HIZIR
  • Talib
  • Gönderiler: 21

Cvp:Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında 12 yıl, 9 ay önce #1020

Bu şahsın aynı zamanda Süleymaniye vakfında Abdulaziz bayındır etrafında dolaştığını haber aldım bilginize...
  • HIZIR
  • Talib

Cvp:Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında 12 yıl, 9 ay önce #1021

o vakıf mensubları harici zihniyyetine yakınlar, ancak bahsettiğiniz prof. u yeni işittim görüşlerini bilmiyorum... bunlar yeni yeni isimleri piyasaya sürerek güya bir çok alimin kendileri gibi olduğunu iddia ve isbata çalışıyorlar... milyonlarcası böyle bozuk olsa ne olacak? bidat fırkaları 72 dir, ehli sünnet bir tanedir... bozuk görüşlerinden bir kaçını yazarsanız cevabını veririz inşaallah...
  • alikara
  • Administrator
  • Gönderiler: 1723

Cvp:Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında 12 yıl, 9 ay önce #1022

Bende kısaca araştırdım Hocam bu şahsı (İbrahim Sarmış) şu anda ulaşabildiğim bilgilerde İsa a.s ve Mehdi a.r nın gelişlerini inkar ediyor bu konuda birde kitap yazmış kitapla ilgili ayrıntılara alttaki linkten ulaşabilirsiniz ayrıca hadis inkarcılığıda var bir çok sahih olduğu bilinen Hadis-i şerifide inkar etmektedir alttaki linklerde zaten sizde göreceksiniz.Bu şahıs ile alakalı bilgilere ulaştıkça size ulaştıracağım İnşaAllah...

webcache.googleusercontent.com/search?q=...ce=www.google.com.tr

www.kitaphaber.com.tr/hz-isa-ve-mesih-in...him-sarmis-k565.html

053544efab69503ad5c011a46adad821.jpg
  • HIZIR
  • Talib

Cvp:Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında 12 yıl, 9 ay önce #1023

hocam ibrahim sarmışın adını daha once duymamış olmanız çok normel çünkü kendisi hoca değildir.

bildiğim kadarıyla ilahiyatta profdur ancak uzmanlık alanı arap dılı ve edebıyatıdır.ancak prof unvanı olduğu için her konuda yazma konuşma hakkını kendınde buluyor heralde.

diğerlerinden pek bir farkı yok.temelde aynı sadece soyleyen farklı.temel görüşleri

tasavvufa luzum olmadığı,muctehıdden gelen fetvanın kaynağını öğrenmeli ve sunnete ve kurana uygun olup olmadığına bakmalı,peygamberde ınsandır uydurma hadisler vardır,tasavvuf buyuklerının eserlerı hakkında saygısızca konuşma uydurmalar var demek ımamı rabbanı hazretlerınıde eleştırır 282 mektubun kuran hadıse aykırr olduğunu soyler ,peygamber üstünlük affetmenın yahudı ve hrıstyanlıktan bulaştığını soyler vs..

bıldığım kadarıyla farklı manalar vererek yanlışları doğru gıbı gosteren kısılerden..ufak çaplı derneklerde konferanslarda konuşan pek bır etkı alanı olmayan bırı olarak bılıyorum hocam..

camının dısını bırakıp ıcındekılerı de bozan taıfadan heralde...allah cumlemızı ıslah etsın
  • mümin
  • Kıdemli
  • Gönderiler: 184

Cvp:Prof.Dr. İbrahim Sarmış Hakkında 12 yıl, 9 ay önce #1024

Allah c.c razı olsun mümin kardeşim bilgilendirmenizden ötürü...

Ayrıca bir bilgi daha vermek isterim bu gönderdiğim linklerden alttakinin

www.kitaphaber.com.tr/index.php

bu linkin Mustafa İslamoğlunun adamlarına ait olduğunu gördüm çünkü sitede adres olarak Mustafa İslamoğlunun vakfı(Akabe Vakfı)nın adresi verilmiş iletişim için..

Bu sitede Cemaleddin Afgani,Ali Şeriati,Mevdudi,İhsan Eliaçık,Mustafa İslamoğlu ve daha birçok itikadı bozuk kişilerin kitaplarının reklamları yapılıp kısaca kitaplar hakkında bilgilerde veriliyor..Aynı zamanda zaman gazetesi yazarlarından pkk lı olduğu açık olan bejan matur isimli yazarın kitaplarınında reklamları yapılarak kürdistan projesinede katkılar sağlamaktalar.Bunların kürdistan politikalarını ve diğer bölücü faaliyetlerini etrafındakilere bakarak anlamak mümkün.Mesela İslamoğlu tayfası ile ortak çalışan isimlerden Muhammed Cihad Saatçioğlu isimli şahsın(kendisi kudusyolu sitesi sahibidir) yazılarından faaliyetlerinden katıldığı toplantılardan anlamak mümkündür.Bir defasındada sözde islamcı olduğunu iddia eden bu tahife ellerinde hepimiz ermeniyiz pankartları ile istanbulun göbeğinde turlar atmış bunlarda medyaya yansımıştır.Ayrıca bu şahıs facebook hesabından sözde Kürdistan devletini tanımayanlara karşı hakaretler etmiş ve kendisini listelerinden çıkarmasını istemiştir.
Bu konuların daha iyi anlaşılması için kişilerle ilgili kısa bir araştırma yapılması ve yukarıda linkini verdiğim sitedeki kitapların incelenmesinin yeterli olacağı kanaatindeyim...

Dualarınıza muhtacım geceniz mübarek olsun...
  • HIZIR
  • Talib
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturulma süresi: 0.26 saniye

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.