.

.

Hoş geldiniz, Ziyaretçi

KURANIN HEDEFİ
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ehli Sünnet İtikadı ile ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: KURANIN HEDEFİ

KURANIN HEDEFİ 12 yıl, 10 ay önce #752

selamün aleyküm hocam bu gün arkadaşlarla konuşurken hayrettin karamandan konu açıldı hayrettin karamanın sapık olduğunu bu kişinin kuranın hedefinin bütün insanları müslüman etmek olmadığını söylediğini anlattım o esanada yanımıza bir cami imamı geldi doğru söylemiş çünkü ALLAHü teala kuranı kerimde Rabbin dileseydi bütün insanları müslüman ederdi buyuruyor ayetini okuyarak karamanın sözünün doğruluğunu tastik etti bende ALLAHü teala kafir olarak ölenleri cehenneme atacak , neden atacak müslüman olmadığı için , ALLAH müslüman olmadığı için cehenneme atacaksa demekki kuranın hedefi bütün insanları müslüman etmektir hedef bu olmasaydı kafire neden müslüman olmadın diye sormazdı cehennemede atmazdı dedim doğrumu konuşmuşum
  • apaydin

Cvp: KURANIN HEDEFİ 12 yıl, 10 ay önce #753

Allah razı olsun..Karamanın 1975-78 lerde İmam Hatip okullarında olkutulan usulu fıkıh isimli ders kitabı var, o zamandan beri bunlar devletle iç içidir. o kitabta peygamberin gönderilmesi ile alakalı konuda "Biz seni bütün insanlara peygamber olarak gönderdik"" ayetini yazmış ve bütün insanları dine davet ettiğini açıklamış. tabi sonraki zamanlarda prof olmak v.s. makamlar insanı değiştiriyor kimi gömleği çıkartıyor kimi ayetleri değiştirmeye kalkıyor...
Karamana yaptığı yanlışı söyleyince ben ondan sonra maksadımı açıkladım öyler kasdetmedim gibi sözlerle işi geçiştiriyor ama yazıları aynen duruyor... bunlar samimiyyetsiz şaşkın kişilerdir, bunların verdiği zararı gavur vermez....
  • alikara
  • Administrator
  • Gönderiler: 1723

Cvp: KURANIN HEDEFİ 12 yıl, 10 ay önce #754

hocam bu cebriye mezhebının görüşüne benzemiyor mu allah kafırı kafır muslumanı musluman yarattı.

bu ayeti şerifeye bu şekilde mana verırlerse hemen bır sonrakı ve ma kane linefsin.. ayetiyle çelişmiş olmuyolar mı bu ayeti şerifin sonunda da veyecalurricse... pislik içinde bırakır akıllarını kullanmayanlarını allah buyuruluyor hocam. ozaman bu kişiler hemen bır ayet sonra verdıklerı mana ıle çelişmiş olmuyorlar mı

kendi içlerinde nasıl bir mantık kuruyorlar da bu sonuca varabılıyorlar hocam..

bırde o fıkrı savunan ımam ıtıkadı olarak sıkıntıda olmuyor mu hocam bağlı olduğu muftuluğe usulune uygun oılarak şikayette bulunmak uygun olur mu..
  • mümin
  • Kıdemli
  • Gönderiler: 184

Cvp: KURANIN HEDEFİ 12 yıl, 10 ay önce #756

müftü sağlam ise haber vermek işe yarar, değilse zaten bir sürü bid atçı ve diyalogçu müftü türemiş...
bunların çelişkileri açıktır, bektaşi türü olunca çelişkiye mi bakarlar....
Allahu teala dileseydi herkesi müslüman yapardı, ayetinin söylendiği makam, hidayet ancak Allahın elindedir, ve insanların imtihan için böyle ihtilaflı olmalarıo da hikmete binaendir, bu inceliği anlamayan kalın kafalılar, ayetleri nefislerine göre yorumlarlar....
  • alikara
  • Administrator

Cvp: KURANIN HEDEFİ 12 yıl önce #2900

Burda hedef ile neyi kasdediyorlar kuranin hedefi demektense Allahinmuradi herkesin musluman olmasi degildir belki imtihsn e.dip ayiklayacak basarili olani cennetle mukaffatlandiracak digerlerini deceza ilahi murad budur : lafi geveleyip te elin gavuruna hos gorunenlerin derdi baska Allahu teala seytani ve diger zararli mahluku da yaratti ki zitti oolan iyi seyler bilinsin kiymetli olsun
  • alikara
  • Administrator
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.25 saniye

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.