.

.

Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz?

Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz? 2 yıl, 4 ay önce #3781

Hocam kitaplarınız nelerdir, nasıl temin edebiliriz?

Bir de kitap telifi veya tercümesi neleri düşünüyorsunuz Hocam? Gerçekten neşriyat çok önemli. İnternet ortamında videoları yayıyoruz da kitabın işi başka oluyor.

Fetva kitap düşünüyor musunuz Hocam?

Veya hangi ilimden kitap yazıyorsunuz yazacaksınız tercüme edeceksiniz Hocam?

Allah razı olsun.
  • Akram1
  • Müdavim
  • Gönderiler: 61

Cvp: Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz? 2 yıl, 4 ay önce #3793

kitaplarım bayağı vardı, ama kitapçıları ALlah ıslah eylesin bize büyük darbe vurdular, onları kazandırmadığım için herhalde benim kitaplarımı neşretmemeye özen gösterdiler kitaplarımı bir kaç yayınevine dağıttım cüzi miktarlar alarak tüm haklarını vermiştim. son olarak Arifan 10 kadar kitabımı almak için anlaşma yaptı fakat Cübbeli hocamızın zor durumundan dolayı o iş te biraz aksadı, şimdi iş ortada kaldı ne yapalım kader..
kitap yazmak telif etmek bizim için çok kolay da basıp reklamını yaparak dağıtmak ve devamını getirmek zor ve büyük meblağ ister varsa yiğit olan buyursun hem hizmet eder hem de para kazanır....
bir çok arapça eser tercüme edilmeli ve piyasada tercüme edilen bir çok eserin yeniden ehli sünnet üzere tercüme edilmesi gerekir....
  • alikara
  • Administrator
  • Gönderiler: 1723

Cvp: Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz? 2 yıl, 4 ay önce #3794

Allah razı olsun Hocam. İnşaallah Cübbeli Hocamız hapisten çıkınca Arifan bu kitapları basar. Hocam eğer zorluk reklamdaysa ben de internet ortamında elimden gelen reklamı yaparım.

Allah hizmet ehlini uyandırsın. Amin.

Bu gibi durum olduğu zaman Allah rızası için Hocam hemen olaya dahil olun da kitaplar basılsın bir an evvel. Biz de alıp hem istifade edelim hem de paramız nispetinde yayalım.

Peki hocam bu ışıkçılar cemaatinin kitapları var. Kitapları ucuz hamurdan yapıyorlar 300-500 sayfalık kitaplar çok ucuza denk geliyor. Ayrıca internete e-kitap olarak da yapmışlar pdf programından.

Siz de böyle bir şey düşünür müsünüz Hocam? E-kitap olarak kitap yazmayı düşünür müsünüz Hocam? Kitap telifi kolay ise bu meseleyi de bir düşünebilirsiniz Hocam. Genel olarak kitabı bastırarak kitap çıkarmak istiyorlar ama emin olun Hocam bu şekilde de hizmet çok fazla oluyor.

Zaten e-kitabı okuyan adam kitabı gerçekte de satın alıyor çünkü e kitap tanışmıyor malum.

Bu e-kitap meselesini de Allah rızası için bir düşünün Hocam. Çok harika hizmet olur.

Bu arada videolarınızı yüklüyorum inşaallah yayacağım Hocam. Sesinizi dünya çapında inşaallah duyuracağız. Allah nasib ederse hizmetinizi yayacağız.
  • Akram1
  • Müdavim

Cvp: Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz? 2 yıl, 4 ay önce #3796

ışıkçı demiyelim de ihlas holding cemaatinin aldığı kağıt meblağını hürriyet gazetesi alamazmış.... ihtilal senelerinde yapılan araştırmalarda bu da ortaya çıktı, bu kadar desteği ne yapıyorlar???
  • alikara
  • Administrator

Cvp: Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz? 2 yıl, 4 ay önce #3799

Siz daha iyi bilirsiniz benden Hocam ihlas holding diyelim.

Peki diğer soruma nasıl bakıyorsunuz Hocam? Video sohbetleriniz Elhamdülillah youtube'daki alikarahoca sayfasına atılıyor sürekli takipteyim. Bir kısmını indirmeye başladım ben de yayacağım inşaallah.

Peki e-kitap mevzusuna nasıl bakıyorsunuz Hocam? Müspet bakarsanız bilen arkadaşlarım tanıdıklarım var hem de onlar İstanbuldalar. Ben Balıkesirdeyim.

Onlar internetten e-kitap olarak çevirebilirler ve sitenize buraya da koyabiliriz ve daha nice yerlerde paylaşırız inşaallah.

Zaten makalelerinizi izninizle öyle kitaplaştırmak ve yaymak istiyordum niyetim vardı.

Kitap hususunu da siz düşünür müsünüz diye sorayım dedim ben de.
  • Akram1
  • Müdavim

Cvp: Kitaplarınız Nelerdir, Nasıl Temin Edebiliriz? 2 yıl, 4 ay önce #3801

kendim de e kitap yapabilirim ALlaha şükür internet ve bilgisayar yazı grafik v.s. bir çok hususlarda elim hızlıdır.. mesele e kitap yapamamak değil, mesele telifi değerlendirememek... kitapçılar ucuzcu veya küsürcü yok pahasına bir çok kitabım söndü...
şimdi Arifanla bir deneyelim dedik onlarda ne yapsın durakladılar... Şifai şerif iki cilt tercümesin tamam ettik, mektubatın iki ciltin tercümesini gözden geçirip tashih ederek yeniden baskıya hazırladık, mektubata kelime manalı tercüme yapmaya başladık... eski mülteka tercümesi, nurul izah lkelime manalı tercüme, fıkıh kaideleri, talim müteallim, mızraklı ve içinde on küsür irili ufaklı kitap ... daha vardır, ama netice alamıyoruz, ancak bir vakıf olursa ciddi işe eğilirse yanımızda bir çok hoca ile epey kitaplar var tercüme eidlimeli bid'atçılara karşı ümmete takfdim edilmeli.... yani tabiri caiz ise bu işe 200 bin tl koyacak varsa ben de kendimle birlikte emn az 15 hocayı hizmete korum... mükemmel kitaplar dergiler bültenler v.s. hazırlanır.... vesselam....
  • alikara
  • Administrator
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturulma süresi: 0.65 saniye

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.