.

.

Hoş geldiniz, Ziyaretçi

namaz
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: namaz

namaz 11 yıl, 11 ay önce #3966

benim 2 sorum olacaktı birincisi namaz kılarken fatihadan sonra en az kaç ayet okumalıyız ikinci sorum ise ben hatim için arkadaşımdan cüz almıştım biraz okuduktan sonra kalan kısma başka bir gün devam ettim ancak ikinci defa başladıgımda besmele çekip çekmedigimi hatırlayamadım ne yapmam gerekir ilk başlarken besmele çekmiştim
  • murat5106
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 5

Cvp: namaz 11 yıl, 11 ay önce #3968

fatihadan sonra üç kısa veya bir uzun ayet yeterlidir yani ilk rekatta inna e'tayna, ikincide ihlası okursan tamamdır.
okuduğun Kur'anın secvabı tamam olur da okumaya başlarken euzü ve besmele ile başlamak lazım, her hayırlı işte ağzımızı besmeleye alıştıralım unutmayalım...
  • alikara
  • Administrator
  • Gönderiler: 1723

Cvp: namaz 11 yıl, 11 ay önce #3969

Hocam kaza namazı çok olanlar tadili erkanı bozmamak için kraati kısa tutup daha çok namaz kılmak isteseler fatihadan sonra sure olarak "innallahe meallezinnettekkav.vellezine hüm muhsinun" ayetini okumaları veya cumada okunan "innallahe yemürü bil adli...." ayeti veya hutbeye çıkarken innallahe ve melaiketehü yusallüne....." ayetini okusa kafi midir kısa mı gelir?
  • qqqqqq
  • Talib
  • Gönderiler: 43

Cvp: namaz 11 yıl, 11 ay önce #3976

bu ayetlerin tamamını okurlarsa her halde ihlas suresi kadar eder ozaman olur.. ayrıca hangisi önce ise ilk rekatta onu okumalıdır.
  • alikara
  • Administrator
  • Gönderiler: 1723
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.21 saniye

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.