.

.

E-posta Yazdır PDF

TEBERRÜK BÖYLE OLUR.....

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in Mübarek Teriyle Teberrük:


 

İshak ibni Abdullah ibni Ebi talha, Enes’tem rivayetle şöyle demiştir: Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem Ümmü Süleym’in evine girer, kendisi orda olamyınca (onun) ve yatağında uyurdu.

Bir gün kendisine denildi: Şu işte Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem, yatağın üzerinde uyuyor. Yanına vardı, şiddetli şekilde terlemişti. Bu durum çok sıcak bir günde olmuştu. Bir şişe aldı, Resulullah’ın terinden alıp onu bir kabın (şişenin) içine koydu. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem uykusundan uyandı; ne yapıyorsun? Dedi.

Ümmü Süleym: Senin bereketin Ya Resulellah! Onu kokumuzun (şişenin) içine koyuyorum.

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem: İsabet ettin, dedi. (Sahihi Müslim- Beyhaki: 3/ 114)

Arapça metni: 

السنن الكبرى للبيهقي - (ج 3 / ص 114)

[ 1130 ] أخبرنا أبو بكر محمد بن الحسن بن فورك رحمه الله تعالى ثنا عبد الله بن جعفر ثنا يونس بن حبيب ثنا أبو داود ثنا عبد العزيز بن أبي سلمة ثنا إسحاق بن عبد الله بن أبي طلحة عن أنس قال كان رسول الله صلى الله عليه وسلم يدخل بيت أم سليم وينام على فراشها وليست ثم قال فأتت يوما فقيل لها هو هذا رسول الله صلى الله عليه وسلم على فراشك فانتهت إليه وقد عرق عرقا شديدا وذلك في الحر فأخذت قارورة فجعلت تأخذ من ذلك العرق فجعلته في القارورة فاستيقظ رسول الله صلى الله عليه وسلم فقال ما تصنعين فقالت بركتك يا رسول الله نجعله في طيبنا فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم أصبت رواه مسلم في الصحيح

 

 

Bu ve benzeri pek çok rivayetlerde, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in mübarek teri, tükrüğü, kanı, saçı sakalı, tırnakları hatta kanı ile teberük eden ashabı kiram, bütün bu fiillerinde takdir almıştır, kabul görmüştür. Ama bu zaman reformcu aydın din hırsızlarına göre bu haraketler, anlamsız fuzuli işler, hatta şirk maddeleridir ve sakınılması lazımdır. Bunlar dinin ruhunda habersiz sadece suretle yetinen beton kafalı robot müslümancıklardır. Bunların anlayışı madde ötesine ulaşamadığındna hemen inkar ederek kurtulmaya bakarlar, ama inkarla kurtulan kimseyi görmedik. İnkar çare değil işin aslını anlayıp tasdik ve tatbik çaredir.

 

 

 

EDİTÖR:

İnkarcı  mezhebsiz vehhabi kafalılar, bunu da inkar edin bakalım. Şu bereketi elde etmekten ancak sizin gibi meymenetsiz ingiliz piyonları mahrum olur....

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.